Home Aktualitet Parashikimi i motit për ditën e sotme, priten reshje shiu gjatë të...

Parashikimi i motit për ditën e sotme, priten reshje shiu gjatë të gjithë ditës

Moti do të jetë me vranësira të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonën veriperëndimore në orët e para të mëngjesit. Pasdite reshjet do të humbasin intensitetin. Në zonat veriore priten reshje bore.

Temperaturat minimale do të luhaten 6 – 11 gradë, temperaturat maksimale do të jenë 8 -11°C në veri, 13-16°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug – Perëndim me shpejtësi 15-25 m/sek dhe dallgëzim të forcës 8 ballë në det të hapur.

 

Previous articleHoroskopi për sot, 19 janar 2023
Next articleGjyshja dhe gjyshi im