Home Aktualitet Parashikimi i motit, e shtunë, 27 maj 2023

Parashikimi i motit, e shtunë, 27 maj 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e shtunë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendurasi dhe intervale kthjellimi. Në orët e mesditës dhe pasdites reshje lokale shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit ndërsa në relievet kodrinore – malore, lokalisht në qendër, në lindje dhe në jug reshjet priten me intensitet deri mestar në periudha afatshkurtra, me rrebeshe të vrullshme shtrëngata e stuhi me shkarkesa elekrike dhe breshër në zona të izoluara. Mjegullinë dhe shikim i reduktuar për shkak të reshjeve të shiut.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Juglindje me shpejtësi mesatare deri 8m/sek.Valëzimi në dete do të jetë i forcës nga 1-2 ballë.

Previous articleHoroskopi ditor e shtunë, 27 maj 2023
Next articleInfeksioni i frikshëm shkakton viktimën e parë në Itali. Çfarë është “kërpudha vrasëse”?