Home Aktualitet Parashikimi i motit, e shtunë, 25 mars 2023

Parashikimi i motit, e shtunë, 25 mars 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e Shtune vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike në të gjithë vendin për shkak të masave ajrore të thata  me origjinë veriperëndimore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellime.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim  dhe shpejtësi 1-6m/sek, përgjatë vijës bregdetare deri në 8m/sek. Valëzimi në dete i forcës nga 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/21 Re diell
Kukës 4/20 Re diell
Lezhë 9/21 Re diell
Dibër 5/20 Re diell
Durrës           12/20 Re diell
Tiranë 10/22 Re diell
Elbasan 9/21 Re diell
Berat 8/22 Re diell
Vlorë            9/20 Re diell
Korcë 2/18 Re diell
Gjirokastër 5/20 Re diell
Sarandë 11/20 Re diell
Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 25 mars 2023
Next article“Flet për pensionet dhe mban në dorë orën 80 mijë euro”, shpërthen rrjeti ndaj Macron, pamjet bëhen virale