Home Aktualitet Parashikimi i motit, e shtunë, 20 maj 2023

Parashikimi i motit, e shtunë, 20 maj 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e shtunë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash hera-heres të dendura. Reshje shiu të izoluara në mesditë në relievet e larta malore në verilindje dhe në pasdite në pjesën jugore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi mesatare deri 8m/sek. Valëzimi në dete do të jetë i forcës nga 2-3 ballë.

Previous articleHoroskopi ditor, e Shtunë 20 Maj 2023
Next article“Përshëndetje o demokratë” – Ilir Meta merr malet, pas humbjes poshtëruese të 14 majit