Home Aktualitet Parashikimi i motit, e premte, 5 maj 2023

Parashikimi i motit, e premte, 5 maj 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët si dhe alternime vranësirash kalimtare duke filluar nga orët e mesditës deri ato të pasdites. Në relievet malore të vendit vranësirat hera-herës deri të dendura kalimtare shoqëruar me reshje shiu të izoluara dhe të dobëta.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-7m/sek ndërsa përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi 8-12m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 13/22 Diell pak re
Kukës 11/22 Diell re
Lezhë 14/22 Diell pak re
Dibër 11/21 Diell re
Durrës 14/25 Diell pak re
Tiranë 15/27 Diell pak re
Elbasan 12/27 Diell re
Berat 12/27 Diell pak re
Vlorë 12/25 Diell pak re
Korçë 8/18 Diell re
Gjirokastër 7/25 Diell re
Sarandë 14/22 Diell pak re
Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 5 maj 2023
Next articleKëmbimi valutor 5 maj 2023/ Paundi në ngjitje, por çfarë po ndodh me euron dhe dollarin?