Home Aktualitet Parashikimi i motit, e premte, 31 mars 2023

Parashikimi i motit, e premte, 31 mars 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet kryesisht me kthjellime por edhe alternime vranësirash kalimtare kryesisht mesatare. Duke filluar prej orëve të pasdites vranësirat vijnë në dendësim deri të dendura.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim dhe shpejtësi 1-8m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era me rrahje deri në 15m/s shoqëruar me valëzim në dete të forcës nga 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 9/19 Diell re
Kukës 7/17 Diell re
Lezhë 7/19 Diell re
Dibër 4/17 Diell re
Durrës 10/21 Diell re
Tiranë 11/22 Diell re
Elbasan 8/22 Diell re
Berat 8/22 Diell re
Vlorë 10/22 Diell re
Korçë 5/16 Diell re
Gjirokastër 5/19 Diell re
Sarandë 11/20 Diell re
Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 31 mars 2023
Next articlePaundi britanit “mbyt” euron e dollarin! Këmbimi valutor 31 mars, çfarë po ndodh me monedhat e tjera