Home Aktualitet Parashikimi i motit, e premte, 15 shtator 2023

Parashikimi i motit, e premte, 15 shtator 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e premte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore relativisht të thata me origjinë nga Afrika e Veriut.

Moti parashikohet me  alternime vranësirash  dhe kthjellime.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1- 6m/sek n përgjatë vijës bregdetare era fiton shpejtësi deri në 8m/sek.

Previous articleKëmbimi valutor 15 shtator 2023/ Çfarë po ndodh me euron dhe dollarin sot?
Next articleTakimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, reagon DASH: Të zhgënjyer me mungesën e përparimit në dialog