Home Aktualitet Parashikimi i motit, e mërkurë, 15 mars 2023

Parashikimi i motit, e mërkurë, 15 mars 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e mërkure vendi ynë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike në të gjithë vendin, falë kalimit të një fronti të ftohtë.

Në këtë mënyrë moti parashikohet me alternime  vranësirash deri te dendura. Reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash shoqëruar me shkarkesa elektrike kryesisht në bregdetin jugor. Reshje bore në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare  2 – 8m/s, pergjate vijës bregdetare dhe në lugina era fiton shpejtësi dhe bëhett intensive dhe problematike 14-20m/sek, në pasdite era kthen veriperendim. Valëzimi në dete i forcës 4-5 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 9/15 Re shi
Kukës 4/12 Re shi/bore
Lezhë 8/14 Re shi
Dibër 5/15 Re shi/bore
Durrës 11/16 Re shi
Tiranë 10/17 Re shi
Elbasan 10/17 Re shi
Berat 7/18 Re shi
Vlorë 11/16 Re shi
Korcë 3/13 Re shi/bore
Gjirokastër 5/16 Re shi
Sarandë 10/15 Re shi
Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 15 mars 2023
Next articleKëmbimi valutor 15 mars 2023/ Monedhat e huaja nuk dalin nga “gremina”