Home Aktualitet Parashikimi i motit, e hënë, 20 shkurt 2023

Parashikimi i motit, e hënë, 20 shkurt 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e hëne vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore me origjinë perëndimore.

Moti parashikohet me alternime vranesirash hera – herës deri në të dendura në pjesën e parë të ditës dhe më pas kthjellime.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare nga 1 – 8 m/s,pergjate vijes bregdetare deri ne 12m/sek.Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 6/15 Re diell
Kukës 6/17 Re diell
Lezhë 4/16 Re diell
Dibër 2/18 Re diell
Durrës 6/18 Re diell
Tiranë 6/19 Re diell
Elbasan 3/18 Re diell
Berat 1/20 Re diell
Vlorë 5/18 Re diell
Korcë            2/16 Re diell
Gjirokastër -0/18 Re diell
Sarandë 8/17 Re diell

 

Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 20 shkurt 2023
Next articleKëmbimi valutor 20 shkurt/ Me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari sot?