Home Aktualitet Parashikimi i motit, e hënë, 16 maj 2022

Parashikimi i motit, e hënë, 16 maj 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme atmosferike. Moti parashikohet i kthjellët me alternime vranësirash kalimtare kryesisht në malësitë e qendrës dhe jugut.

Përgjatë vargmaleve të vendit si dhe malësitë e jugut nga orët e mesditës deri ato të pasdites reshje shiu afatshkurtra dhe të izoluara në formën e shtrëngatave e stuhive.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-verilindje  1-7m/sek. Deti i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 17/29 Diell re
Kukës 16/28 Diell re
Lezhë 17/29 Diell re
Dibër 14/26 Diell re shi dobët
Durrës 18/28 Diell re
Tiranë 19/30 Diell re
Elbasan 19/31 Diell re shi dobët
Berat 15/30 Diell re shi dobët
Vlorë 16/28 Diell re
Korçë 13/26 Diell re shi
Gjirokastër 13/29 Diell re
Sarandë 11/28 Diell re