Home Aktualitet Parashikimi i motit, e enjte, 27 prill 2023

Parashikimi i motit, e enjte, 27 prill 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e enjte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet  i kthjellet me vranësira të pakta dhe mesatare në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi 1 – 8m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe nëpër lugina era relativisht intensive me shpejtesi 12-15m/sek, kryesisht në bregdetin jugor shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 6/20 Re diell
Kukës 3/17 Re diell
Lezhë 8/20 Diell
Dibër 2/16 Re diell
Durrës 8/22 Diell
Tiranë 7/22 Re diell
Elbasan 5/22 Re diell
Berat 7/22 Re diell
Vlorë 9/20 Re diell
Korçë 2/17 Re diell
Gjirokastër 5/22 Diell
Sarandë 9/21 Diell

 

Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 27 prill 2023
Next articleKëmbimi valutor 27 prill 2023/ Nënvlerësohet dollari, bie poshtë lekut