Home Aktualitet Parashikimi i motit, e enjte, 17 gusht 2023

Parashikimi i motit, e enjte, 17 gusht 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se, për ditën e Enjte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike qëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat kalimtare në relievet malore të vendit. Këto vranësira në këto relieve do të shoqërohen me reshje shiu sporadike dhe të dobta.

Era do të fryjë me drejtim nga verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa në bregdet dhe lugina era intensive dhe shpejtësi 10-15m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 1-2 ballë.

Previous articleHoroskopi ditor, e Enjte 17 Gusht 2023
Next articleVazhdon “pokeri” i aktakuzave ndaj Trump, ish-presidenti amerikan sfidon hapur drejtësinë, zbulonin planin, ja çfarë do të bëjë 4 ditë para gjyqit