Home Aktualitet Parashikimi i motit, e Dielë, 27 gusht 2023

Parashikimi i motit, e Dielë, 27 gusht 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se, për ditën e dielë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të nxehta me origjinë jugore.

Moti parashikohet i kthjellët me zhvillime vranësirash në mesditë deri në pasdite
në zonat malore dhe ne pjesen qendrore. Nuk perjashtohen reshjet e izoluara te shiut ne zonat malore lindore.
Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje me shpejtësi mesatare 1-7m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 1 ballë.
Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, ja çfarë parashikojnë yjet
Next articleShpërthen në flakë automjeti, zbardhen dyshimet e para