Home Aktualitet Parashikimi i motit, 30 dhjetor 2022

Parashikimi i motit, 30 dhjetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme për shkak të depërtimit të masave ajrore të lagështa me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura por edhe intervale të herëpashershme me kthjellime.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet te ulet ne pjesen veriore te vendit,lokalisht ne pasdite shtrengata afatshkurtra .

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare nga 1 deri në 6m/sek, ne bregdet dhe lugina 7-10m/sek,duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 12 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET
Temperaturat në °C
Sigla
Shkodër
7/13
Re shi
Kukës
5/11
Re diell
Lezhë
7/14
Re shi
Dibër
0/13
Re diell
Durrës
8/20
Re shi
Tiranë
9/18
Re diell
Elbasan
5/18
Re diell
Berat
2/19
Re diell
Vlorë
9/20
Re diell
Korcë
-2/9
Re diell
Gjirokastër  
2/10
Re diell
S
Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 30 dhjetor 2022
Next articleShqipëria “dhuratë” Britanisë për fundvit/ Manja pakt me Dominic Raab, 50 të burgosur shqiptarë do të kthehen në janar për të vuajtur dënimin në atdhe