Home Aktualitet Parashikimi i motit, 29 dhjetor 2022

Parashikimi i motit, 29 dhjetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme për shkak të depërtimit të masave ajrore të lagështa me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura por edhe intervale të herë pas hershme me kthjellime. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara dhe afatshkurtra por të herë pas hershme në një pjesë të madhe të territorit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare nga 1 deri në 4 m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 5/13 Re pak shi /diell
Kukës 4/11 Re pak shi /diell
Lezhë 4/11 Re pak shi /diell
Dibër -1/8 Re pak shi /diell
Durrës 6/15 Re pak shi /diell
Tiranë 5/15 Re pak shi /diell
Elbasan 4/15 Re pak shi /diell
Berat 1/16 Re pak shi /diell
Vlorë 6/16 Re pak shi /diell
Korçë -1/9 Re pak shi /diell
Gjirokastër -2/13 Re pak shi /diell
Sarandë 6/15 Re pak shi /diell

 

Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 29 dhjetor 2022
Next articleNafta “sërish problem”/ Çmimi u ul ndjeshëm në bursë, Bordi “harron” të mblidhet për 19 ditë