Home Aktualitet Parashikimi i motit, 28 dhjetor 2022

Parashikimi i motit, 28 dhjetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime si dhe me alternime vranësirash mesatare dhe hera herës deri të dendura.

Gjithashtu parashikohen reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ulët në pjesën veriore, bregdetare dhe lokalisht në qendër.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim 1-5 m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 4/13 diell re shi
Kukës 6/12 diell re shi
Lezhë 3/11 diell re shi
Dibër 0/10 diell re shi
Durrës 5/16 diell re shi
Tiranë 5/15 diell re
Elbasan 4/16 diell re
Berat 1/16 diell re
Vlorë 6/16 diell re
Korçë -3/10 diell re
Gjirokastër -3/9 diell re
Sarandë 7/17 diell re

 

Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 28 dhjetor 2022
Next articleProjeksionet: “Frenimi” i Bankës së Shqipërisë, i përkohshëm. Norma bazë pritet të arrijë në 4.25% në fund 2023