Home Aktualitet Parashikimi i motit, 24 shkurt 2023

Parashikimi i motit, 24 shkurt 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte moti relativisht të paqëndrueshme falë masave ajrore me origjinë perëndimore.

Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimi. Gjithashtu parashikohen reshje shiu me intensitet te ulet  ne verilindje, në pjesën bregdetare dhe lokalisht në qendër.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jug me shpejtësi mesatare nga 1-7 m/s. Përgjatë vijës bregdetare kryesisht në orët e mbrëmjes era fiton shpejtësi deri në 12 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

 

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 7/16 Re diell
Kukës 1/15 Re diell
Lezhë 8/16 Re diell
Dibër 2/17 Re diell
Durrës 6/18 Re diell
Tiranë 7/17 Re diell
Elbasan 6/16 Re diell
Berat 4/17 Re diell
Vlorë 6/17 Re diell
Korçë            0/14 Re diell
Gjirokastër 2/17 Re diell
Sarandë 7/17 Re diell
Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 24 shkurt 2023
Next articleKëmbimi valutor 24 shkurt/ Çfarë po ndodh sot me euron dhe dollarin?