Home Aktualitet Parashikimi i motit, 23 shkurt 2023

Parashikimi i motit, 23 shkurt 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme atmosferike falë masave ajrore me origjinë perëndimore.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Gjithashtu parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët dhe lokalisht mesatar në pjesën veriore dhe bregdetare të vendit, në orët e mbrëmjes dhe gjatë natës.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare nga 1-6 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

 

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 3/17 Re shi
Kukës 1/16 Re shi
Lezhë 1/17 Re shi
Dibër 0/20 Re diell
Durrës 4/18 Re shi
Tiranë 6/19 Re diell
Elbasan 4/21 Re diell
Berat -1/20 Re diell
Vlorë 6/17 Re diell
Korçë            0/16 Re shi
Gjirokastër -1/19 Re diell
Sarandë 7/19 Re diell
Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 23 shkurt 2023
Next articleKëmbimi valutor 23 shkurt/ Me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari ditën e sotme?