Home Aktualitet Parashikimi i motit, 14 mars 2023

Parashikimi i motit, 14 mars 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike për pjesën më të madhe të ditës ndërsa në orët e vona të mbrëmjes pritet kalimi i një fronti të ftohtë.

Moti parashikohet i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare dhe të larta ndërsa prej orëve të vona të mbrëmjes shtim vranësirash deri të dendura. Në orët e vona të mbrëmjes përgjatë ultësirës perëndimore do të nisin reshjet e shiut me intensitet të ulët e lokalisht shtrëngata afatshkurtra.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare  3 –9 m/s. Duke filluar nga orët e pasdites era bëhet tepër intensive dhe problematike dhe shpejtësi 15-20 m/s. Valëzimi në dete  parashikohet i forcës fillimisht 1-2 më pas 4-7 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 7/20 Diell re
Kukës 3/17 Diell re
Lezhë 9/20 Diell re
Dibër 2/17 Diell re
Durrës 9/21 Diell re
Tiranë 7/21 Diell re
Elbasan 5/20 Diell re
Berat 5/22 Diell re
Vlorë 6/22 Diell re
Korcë 3/15 Diell re
Gjirokastër 3/21 Diell re
Sarandë 9/22 Diell re
Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 14 mars 2023
Next articleKëmbimi valutor 14 mars/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro?