Home Aktualitet Paralajmërimi për përmbytje/ Bashkia Lezhë njoftim për banorët: Të martën pritet furtunë...

Paralajmërimi për përmbytje/ Bashkia Lezhë njoftim për banorët: Të martën pritet furtunë shiu

Bashkia e Lezhës ka njoftuar banorët e zonës për mot të keq në dy ditët në vijim. Sipas njoftimit, reshjet e dendura të shiut dhe një furtunë priten pasnesër në orët e para të mëngjesit.

Qarku i Lezhës do të përballet me situatë të vështirë nga moti i keq i cili pritet të  nisë më datë 29 gusht rreth orës 01:00 të mëngjesit. Shërbimet e Emergjencave do të jenë në gatishmëri për të ndërhyrë në çdo rast, njofton bashkia ndërsa u bën apel banorëve të zonës të marrin çdo masë të mundshme dhe të lajmërojnë në numrin e telefonit:  ‪+355 68 331 2049.

Previous articleRusia ka nisur një ofensivë me 100,000 trupa në front, sipas një zyrtari të ushtrisë ukrainase
Next articleZgjedhjet në Kukës/ Rithemelimi del me kandidat të njëanshëm nga PD, kryetari i degës: Ai s’jeton këtu, bëra mirë që u tërhoqa