Home Sport Paqe dhe 2 gola në ‘Niko Dovana’, Kukësi barazon Erzenin në shtesë...

Paqe dhe 2 gola në ‘Niko Dovana’, Kukësi barazon Erzenin në shtesë (VIDEO)

Erzeni barazoi 1-1 me Kukësin për javën e 26-të në Superligë. Dueli i zhvilluar në “Niko Dovana” të Durrësit ka qenë me emocione, teksa duhej fundi i ndeshjes që të vulosej rezultati. Ndeshja u hap në minutën e 27-të nga Ilirid Ademi, që shënoi pas asistit të Osmanllarit. Pjesa e dytë ka qenë e luftuar, teksa në minutën e 67, kapiteni i Kukësit, Gjelbrim Taipi gaboi nga penalltia duke goditur shtyllën. Pak minuta më vonë Ademi për Erzenin goditit transversën. Në shtesën e tretë ishte Barbosa te Kukësi që shënoi për 1-1. Sulmuesi brazilian festoi ditëlindjen e 24-t me një gol të bukur edhe pse u fut nga stoli. Erzeni, pas suksesit të një jave më parë rikthehet te barazimi, duke mbajtur vendin e tretë me 37 pikë. Nga ana tjetër, Kukësi pas tre fitoreve ndalet në Durrës dhe me 35 pikë renditet në vendin e gjashtë.

Previous articleSali Berisha, si një klandestin në zgjedhje
Next articlePartia Socialiste zbulon emrin e kandidatit për Bashkinë e Beratit