Home Bota Papa Françesku thirrje për armëpushim në Ukrainë: Nuk është fitore rrënimi i...

Papa Françesku thirrje për armëpushim në Ukrainë: Nuk është fitore rrënimi i tjetrit

Ndërsa shumë qytetarë rus po e presin me muzikë dhe festime përvjetorin e luftës në Ukrainë, Papa Françesku ka bërë thirrje për armëpushim dhe negociata paqeje.

Papa Françesku është shprehur se asnjë fitore nuk mund të ndërtohet mbi rrënoja.

“Ka kaluar një vit nga fillimi i kësaj lufte absurde dhe mizore, një përvjetor i trishtuar. Numri i të vdekurve, të plagosurve, refugjatëve dhe personave të zhvendosur, shkatërrimet, dëmet ekonomike dhe sociale flasin vetë”, tha mes të tjerash ai.

Previous articleAlibeaj: Më 3 mars flet ligji, vula dhe sigla na takon ne! Opozita s’mund t’i kthejë tytat drejt Perëndimit
Next articleNë këtë lokal mund të konsumoni pak nga kafeja më e shtrenjtë në botë!