Home Aktualitet Pakoja e Madhe/ Rama: 20 mijë lekë të reja për ushtarët

Pakoja e Madhe/ Rama: 20 mijë lekë të reja për ushtarët

Kryeministri Edi Rama ka nxjerr detaje nga pakoja e madhe e ndihmës për fundvitin. Me anë të një postimi në Facebook, Rama shkruan se këtë fundvit do të jepen 20 mije lekë të reja për ushtarët bazë dhe për nënoficerët.

Postimi i Plotë:

20 000Lekë (të reja) nga Pakoja e Madhe do u shpërndahen ushtarëve bazë e nënoficerëve që pavarësisht rritjes së konsiderueshme të pagave këtë vit për gjithë ushtarakët tanë, janë ata që paguhen më pak se sa të tjerët në Forcat e Armatosura dhe kështu do të ndihmojnë familjet e tyre me zerimin e impaktit të inflacionit të luftës në këtë periudhë të vështirë për të gjithë

Previous articleAlibeaj i ‘mbyll derën’ bashkimit të PD: Të rrënuar nga hija e skandaleve dhe vula e non gratave…
Next articleFesta të varfra në Lezhë/ Çmimet e larta kufizojnë familjet me më pak të ardhura