Home Politike Pak muaj para 14 majit/ PD zyrtarizon sot koalicion parazgjedhor me këtë...

Pak muaj para 14 majit/ PD zyrtarizon sot koalicion parazgjedhor me këtë parti

Pak muaj para zgjedhjeve lokale të 14 majit, Partia Demokratike pritet të zyrtarizojë koalicion me Partinë për Bashkimin e të Drejtave të Njeriut.

Mësohet se koalicioni parazgjedhor do të firmoset ditën e sotme, mes kreut të PD Sali Berisha dhe kreut të PBDNJ Vangjel Dule.

“Në orën 11.00 firmoset Marrëveshja e Koalicionit mes Partisë Demokratike dhe PBDNJ”, thuhet në njoftimin e PD për mediat.

Previous articleZbardhet ngjarja e rëndë në Peshkopi: 3 persona e rrahën për vdekje…
Next articleAksidentohet efektivja e policisë Anisa Kostani, udhëtonte me një shofer pa patentë