Home Politike “Pagoi për vrasjen e pluralizmit”, Berisha: Rama i pashpresë përballë aferës McGonigal,...

“Pagoi për vrasjen e pluralizmit”, Berisha: Rama i pashpresë përballë aferës McGonigal, punoi për shkatërrimin e opozitës

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, në mbledhjen e Grupit parlamentar u shpreh se kryeministri Edi Rama është i pashpresë përballë aferës McGonigal.

“I ngërthyer dhe i pashpresë në “RamaGate” , Edi Rama beson dhe mendon apo ka vendosur që ta kapërcejë këtë skandal duke paralizuar hetimin parlamentar, duke paralizuar të drejtat e deputetëve , të drejtën  e fjalës. Ua bëj të qartë të gjithë qytetarëve shqiptarë, se me këtë çështje me këtë skandal janë dëmtuar, interesat e mbarë shqiptarëve. Shqiptarët janë dëshmitarë për mbështetjen që iu dha Ramës pavarësisht nga vjedhja e zgjedhjeve, apo grabitje e shfrenuara të fondeve buxhetit apo pasurive të shqitparëve dhe pas kësaj qëndronte dora e zezë e McGonigal”, tha ai.

Previous articleGazetarja e njohur nxjerr informacionin sekret: Oligarkët po i bëjnë presion Edi Ramës që të mos arrestohet Arben Ahmetaj, ja si duan ta shpëtojnë nga prangat duke larguar jashtë vendit
Next article“Dëshmia nga Elvis Mata për ÇEZ? Një mashtrues i përzënë nga LRI”, Meta shpërthen në të qeshura kur pyetet për SPAK: S’pengoj urdhrat e partisë