Home Kronika Padia për shpifje ndaj Berishës, kryebashkiaku Erion Veliaj shkon në SPAK

Padia për shpifje ndaj Berishës, kryebashkiaku Erion Veliaj shkon në SPAK

Kryebashkiaku, njëherësh kandidat i PS-së për kryetar bashkie në Tiranë, Erion Veliaj ka shkuar sot në SPAK.

Siç shihet nga pamjet e siguruara nga gazetari Mario Merhori për BalkanWeb, Veliaj ka shkuar në Prokurorinë e Posaçme i shoqëruar nga një avokat.

Ndërkohë, mësohet se Veliaj ka paditur për shpifje ish-kryeministrin Sali Berisha.

Previous articleProjekt për rikonstruksionin e Teatrit “Aleksandër Moisiu”
Next articleMAS dhe DPSHTRR marrëveshje për sigurinë rrugore në arsimin parauniversitar