Home LifeStyle Oscars 2023: Lady Gaga nuk do të performojë në ceremoninë e ndarjes...

Oscars 2023: Lady Gaga nuk do të performojë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të këtij viti

Lady Gaga nuk do të performojë “Hold My Hand” në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar të këtij viti. Producenti dhe transmetuesi ekzekutiv i ceremonisë, Glenn Weiss, konfirmoi lajmin se Lady Gaga, e cila është nominuar për Oscar për herë të katërt për këngën e saj “Hold My Hand” nga filmi “Top Gun: Maverick”, nuk do ta performojë atë live.

“Ne i kemi ftuar të pesë kandidatët. Ne kemi një marrëdhënie të shkëlqyer me Lady Gaga dhe ekipin e saj. Ajo aktualisht është duke xhiruar një film. Këtu, ne nderojmë industrinë e filmit dhe atë që duhet për të bërë një film… Ajo ndjeu se nuk mund të përgatiste një shfaqje të kalibrit që jemi mësuar ta shohim dhe ajo vetë është mësuar. Pra, nuk do të performojë në ceremoni”, tha Glenn Weiss gjatë konferencës për shtyp.

Të gjithë të nominuarit e tjerë për Oscar në kategorinë e ‘Kënga Origjinale’ kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre në ceremoninë e ndarjes së çmimeve më 12 mars – me përjashtim të Lady Gaga-s. Rihanna do të performojë “Lift Me Up” (nga filmi Black Panther: Wakanda Forever), Sophia Carson dhe Diane Warren do të performojnë “Applause” (nga filmi Tell It Like a Woman), Stephanie Sue, David Byrne dhe Son Lux ‘This Është një jetë’ (nga filmi Gjithçka Kudo Gjithçka Përnjëherë) dhe ‘Naatu Naatu’ e Rahul Shiplinguj dhe Kaala Bhairava nga filmi ‘RRR’.

Lady Gaga është në xhirimet e ‘Joker: Folie à deux’ dhe regjisori Todd Phillips ndau foton e parë të saj si Harley Quinn së bashku me Joaquin Phoenix në rolin e ‘Joker’.

 

Previous articleMacron premtim në ditën e grave: Aborti do jetë e drejtë kushtetuese
Next articleNdahet nga jeta arkeologu durrsak Fatos Tartari, zëri i palodhur për dëmtimin e qytetit