Home Maqedonia Opozita maqedonase vazhdon protestat

Opozita maqedonase vazhdon protestat

opozita maqedonase Opozita e bashkuar maqedonase do ta bllokojë udhëkryqin tek “Simpo, ndërmjet bulevardit “Partizanska” dhe “Ruzveltova”. Bllokada të udhëkryqeve në kohën e njëjtë do të ketë pothuaj se në të gjitha qytetet e vendit.

Për çdo ditë pune opozita e bashkuar do të organizojë marsh protestues dhe parlament të qytetarëve.

“Këto bllokada do të jenë në kohëzgjhatje prej gjysmë ore prej orës 12 deri në orën 12.30, duke filluar nga sot”, thotë nënkryetari i LSDM-së, Gordan Georgiev.

LSDM-ja u bën thirrje të gjithë qytetarëv të dalin në marshin e qetë në Maqedonisë dhe ti tregojnë mendimet e tyre në Parlamentin qytetare, me qëllim që bashkë të tregojnë rezistencfë kundër regjimit.

Previous articleHoxhaj: Shqiptarët e Preshevës, më të diskriminuarit në Evropë
Next articleNënë Tereza do të vendoset në sheshin e Shkupit