Home Politike Operacioni për sekuestrimin e ndërtimeve pa leje/ Meta: Show i Ramës, sa...

Operacioni për sekuestrimin e ndërtimeve pa leje/ Meta: Show i Ramës, sa herë ka zgjedhje

Kryetari i Lirisë, Ilir Meta e ka cilësuar operacionin e nisur nga qeveria për sekuestrimin e katave pa leje dhe vënien e tyre në shërbim të shtetit, si një shoë të kryeministrit Rama.

“Sa herë vijnë zgjedhjet bëhen kërcënime për prishje, gjitha ndërtimet që janë lejuar të ndërtohen pa leje nuk janë të rëndësishme, se kur e sheh një kotec në Vlorë, i shikon edhe të gjitha katet në mes të Tiranës, ku ai është gjithë ditës, jemi në kuadrin e një shoë, një shkatërrimi të ligjshmërisë dhe të pengmarrjes së qytetarëve të thjesht që u bëhet e pamundur që të marrin një leje për të rregulluar një dritare”, tha Meta./Shqiptarja.com

Previous articleCOVID në Shqipëri/ Asnjë humbje jete, infektohen 44 qytetarë në 24 orët e fundit
Next articleMinistri serb i përgjigjet DASH: Serbia vendos vetë për politikën e saj të jashtme