Home Kronika Operacioni antidrogë/ Merret vendimi për 29 personat e arrestuar, mes tyre dy...

Operacioni antidrogë/ Merret vendimi për 29 personat e arrestuar, mes tyre dy 71-vjeçarë dhe një grua shtatzënë

Kanë dalë sot para gjykatës 29 persona të arrestuar në kuadër të megaoperacionit antidrogë që u ndërmor në Tiranë dhe në zona të ndryshme të vendit, ndaj të cilëve u vendos masa ‘arrest me burg’. Mes personave të arrestuar janë dhe të moshuar, madje dhe një grua në muajt e fundit të shtatzënësie.

Kujtojmë se vetëm në Tiranë u ekzekutuan 90 urdhër-arreste. Ndërkohë, hetimet për këtë operacion kishin nisur 4 muaj më parë, që konkludoi në dhjetëra arrestime.

Emrat e të arrestuarve që do dolën sot para gjykatës.

1. Rruzhdi Peposhi
2. Xhemal Gjoka
3. Manuel Heti
4. Roberto Algjoni
5. Erison Ponari
6. Besmir Hardhiaj
7. Marius Kodra
8. Ergys Dizdari
9. Serxhio Sina
10. Samuel Muka
11. Bledar Metohu
12. Dushi Spahiu
13. Dario Coclli
14. Orges Veliaj
15. Leonard Dajti
16. Ferdinant Qordja
17. Flamur Algjoni
18. Fatjon Haxhiaj
19. Kristiani Karaxhuku
20. Klaud Kalemi
21. Sefedin Meminaj
22. Kosteljo Xeka
23. Florenc Pushi
24. Ersi Pushi
25. Faik Kurti
26. Gerti Hoxha
27. Emiljano Doku
28. Roland Mora
29. Edison Canaj.

Ndërkohë nesër do të vijojë masa dhe për të tjerët.

Previous articleSarah Berishës i ndodh një fatkeqësi
Next articleHovenier: SHBA investoi 2 miliardë dollarë në Kosovë që nga viti 1999