Home Aktualitet “Numrat zyrtarë me koronavirus tregojnë që nuk ka pandemi në vendin tonë”,...

“Numrat zyrtarë me koronavirus tregojnë që nuk ka pandemi në vendin tonë”, Taulant Muka i drejtohet shkencëtarëve: Kush e vërteton i pari matematikisht i jap …

Ish-zv.ministri i Arsimit Taulant Muka ka komentuar vendimin e qeverisë për të shtyrë pa afat masat shtrënguese që janë marrë për të luftuar koronavirusin.

Ai këtë e quan paradoks pasi numrat zyrtarë me koronavirus tregojnë se në vendin tonë nuk ka pandemi.

“Numrat zyrtare me COVID-19 ne Shqiperi tregojne se nuk ka pandemi ne vendin tone, testet dhe maskat nuk na duhen pasi gjendja eshte nen kontroll, nderkohe qe masat shtrengohen dhe shtyhen pa limit! A ka shkencetare ne bote ta shpjegoj kete paradoks?! Jap 500 CHF kush e verteton i pari matematikisht!”, shkruan Taulant Muka.