Home Sport NOSTALGJI/ Julio Iglesias, aksidenti që i ndryshoi jetën: “Fillova të jetoj një...

NOSTALGJI/ Julio Iglesias, aksidenti që i ndryshoi jetën: “Fillova të jetoj një ‘aventurë’ që nuk ka përfunduar ende”

Për pesë dekada, Julio Iglesias ka qenë një nga njerëzit më me ndikim në skenën muzikore në Spanjë dhe një nga ata që ka arritur suksesin më të madh larg kufijve iberikë. Megjithatë, karriera e tij filloi si pasojë e një aksidenti automobilistik, që i ndryshoi jetën përgjithmonë. Madrileni ka folur për këtë në rrjetet e tij sociale.

Në vitin 1962, Julio Iglesias ishte një futbollist premtues që luajti si portier për Real Madridin. Megjithatë, më 22 shtator të atij viti, gjithçka u ndërpre: këngëtari u përplas në disa shkurre në Majadahonda në një aksident trafiku, që e mbajti për pak kohë në spital. Gjatë qëndrimit atje, mjekët i thanë se nuk do të ecte më dhe jo të luante futboll.

NOSTALGJI/ Julio Iglesias, aksidenti që i ndryshoi jetën:

Edhe pse më në fund e bëri, Julio Iglesias, hoqi dorë nga futbolli dhe i dha dorë të lirë një aspekti të ri të tij: muzikës. Dhe kështu e ka kujtuar madrileni në një postim emocionues në Instagram. “55 vjet më parë jeta ime ndryshoi përgjithmonë. Kam studiuar për drejtësi, kam luajtur futboll në ekipin tim shpirtëror me të rinjtë dhe një aksident frustroi të gjitha ëndrrat e mia,” shkruan ai. “Ai aksident, siç them gjithmonë, ma bashkoi shpirtin me kokën dhe fillova të jetoj një ‘aventurë’ që ende nuk ka përfunduar”, shton ai.

Në shkrimin e tij ai kujton me mall këngën “La vida sigue igual”: “E shkrova duke menduar për atë që ndjeva në ato momente pas operacionit. Forca që nuk e kisha me muzikën, që më dha një kitarë. I shkrova këto vargje të vogla, duke mos ditur se ku do të përfundonin .”

Previous articleReformë në Kategorinë e Parë! Format të ri me 12 skuadra në edicionin 2023-24!
Next article“Elon Musk puthet me një robot AI”/ Imazhet e gjeneruara krijojnë debat në rrjet, a po ndikon inteligjenca artificiale lidhjet njerëzore