Home Aktualitet Njësia Operative Durrës Rural identifikon 170 debitorë në disa njësi administrative

Njësia Operative Durrës Rural identifikon 170 debitorë në disa njësi administrative

Njësia Operative Durrës Rural në proces punë për identifikimin, sensibilizimin e debitorëve, ofrimin e pagesave me këste dhe lidhjen e kontratave të reja

Gjatë ditëve të fundit, kjo strukturë, e cila është pjesë e Shoqërisë Rajonale UKD, ka identifikuar afro 170 debitorë në njësitë administrative Manëz, Katund i ri, Ishëm dhe Sukth

Debitorët kanë reaguar, pasi pjesa më e madhe e tyre janë drejtuar drejt arkave të ujësjellësit për të paguar faturat e prapambetura, ndërsa një pjesë pa kontrata, kanë hapur kontrata me UKD

Previous articlePjesë e një grupi kriminal në Spanjë, arrestohet 50-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar (EMRI)
Next article120-vjetori i ndarjes nga jeta të Jeronim De Radës, figurë e shquar arbëreshe