Home Sport Një yll i NBA-së kërkon falje dhe thyen heshtjen pasi rrahu gruan...

Një yll i NBA-së kërkon falje dhe thyen heshtjen pasi rrahu gruan e tij para fëmijëve…

Miles Bridges, sulmuesi i Charlotte Hornets, u shfaq për herë të parë në publik pasi humbi të gjitha 82 ndeshjet sezonin e kaluar, pasi u shpall fajtor për sulmin ndaj nënës së fëmijëve të tij në prani të të miturve, një krim për të cilin u dënua me tre vjet provë.

25 -vjeçari theu heshtjen e tij, pasi nënshkroi një marrëveshje njëvjeçare prej 7.9 milionë dollarësh me Hornets, të cilët vendosën t’i jepnin një shans të dytë, pas sjelljes së tij të pafalshme ndaj familjes së tij. Menaxheri i përgjithshëm i Hornets, Mitch Kupchak, tha se pronari i klubit në largim, Michael Jordan, dhe pronarët e ardhshëm Gabe Plotkin dhe Rick Schnall, dhanë miratimin e tyre unanim për ta rikontraktuar atë.

Bridges u sanksionua me një pezullim prej 30 ndeshjesh (10 që korrespondojnë me 23-24) nga NBA, e cila më vonë vendosi se ai të humbasë vetëm 10 ndeshje të sezonit të ri, duke hequr dorë nga 20 të tjerat, pasi kishte humbur të gjitha 82 ndeshjet sezonin e kaluar.

Kupchak tha se vendimi bazohej në hetime të pavarura nga NBA dhe Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit, si dhe në marrëdhënien personale pesëvjeçare të ekipit me Bridges, një zgjedhje e raundit të parë në draftin e vitit 2018, i cili ka luajtur katër sezone në Charlotte.

Gjatë paraqitjes së tij, lojtari ka treguar keqardhjen e tij: “Dua të kërkoj falje për dhimbjen dhe turpin që u shkaktova të gjithëve, veçanërisht familjes time”, tha sulmuesi. “Këtë vit kam pasur prioritet të shkoj në terapi dhe të bëhem njeriu më i mirë që mund të jem, dikush me të cilin familja ime dhe të gjithë këtu mund të krenohen”, tha ai.

“A është ky një pendim i sinqertë? A është kjo një përgjegjësi e sinqertë? Nuk është një gjë e lehtë për t’u gjykuar. Ne i morëm në konsideratë të gjithë këta faktorë dhe më në fund i dhamë një shans të dytë,” tha Kupchak, i cili supozoi se vendimi mund të mos jetë i mirë. me disa fansa. “Jo të gjithë mund të pajtohen. Është një situatë e vështirë të jesh.”

Ai gjithashtu u zotua të rindërtojë marrëdhëniet me shokët e tij të skuadrës dhe të bëhet më aktiv në komunitetin e Charlotte, përpara se të falënderojë Hornets dhe NBA që i dhanë një shans të dytë, duke shtuar se “shumë njerëz nuk e kanë atë, dhe unë dua ta përdor këtë. shansi i dytë për t’u treguar të gjithëve se unë jam i njëjti djalë që keni parë pesë vjet më parë.”

Bridges tha se ai e kupton se do t’i duhet të rifitojë besimin e të gjithë të përfshirëve, nga tifozët te shokët e skuadrës e deri te anëtarët e organizatës Hornets. “Po, e kuptoj që disa njerëz mendojnë se nuk e meritoj një shans të dytë ,” tha Bridges. “Kjo është arsyeja pse unë po përpiqem ta përdor këtë vit për t’u treguar të gjithëve se kush jam , jo ​​atë që njerëzit mendojnë se jam.”

Në sezonin 2021-22, ai shënoi një mesatare prej 20.2 pikësh dhe shtatë kërcimesh të ekipit, duke sugjeruar se ai do të nënshkruante një kontratë shumëvjeçare si agjent i lirë për më shumë se 100 milionë dollarë. Por pak ditë para fillimit të agjencisë falas, nëna e fëmijëve të tij postoi foto dhe përshkrime të abuzimit fizik të dyshuar nga Bridges në llogarinë e saj në Instagram. Ai krim i rëndë cungoi gjithçka.

Previous articlePlazh i Lirë/ Sekuestrohen 147 çadra dhe 294 shezlongë në Durrës, kishin zënë hapësirat publike
Next articleVIDEO/Momenti kur burri në Japoni sulmohet nga delfinët