Home Politike Një tjetër deputete e opozitës parlamentare pro marrëveshjes së 5 qershorit

Një tjetër deputete e opozitës parlamentare pro marrëveshjes së 5 qershorit

Deputetja e opozitës së re, Suzana Topi, ka konfirmuar sot se do të votojë pro marrëveshjes së arritur në 5 qershor në Këshillin Politik. 

Reagimi i plotë:

Konfirmoj votën pro për këtë dakordësi, pa asnjë ndryshim tjetër.

Tashmë parlamenti e ka shumicën e nevojshme për të votuar një orë e më parë dakordësine e 5 qershorit dhe për t’i qëndruar korrekt konsensusit, duke mos ndërmarrë asnjë ndryshim të njëanshëm që cenon konsensusin e arritur mes forcave politike.
Shqipëria e ka vendin vetëm në Europën e Bashkuar.
Qëndrimi dhe vota ime është dhe do të mbetet në funksion të integrimit sa më të shpejtë me Europë.
Kësaj i shërben dhe votimi i kodit zgjedhor, pa asnjë ndryshim tjetër të njëanshëm.
Ky është plotësimi i një nga 15 kushtet për hapjen e negociatave.
Ftoj mazhorancën që t’i qëndrojë zotimit dhe të sjelle në kuvend kodin zgjedhor sa më parë për t’u votuar!!

SOURCEbulevard news
Previous articlePërkeqësohet lufta e përgjakur për kontroll brenda kartelit të Sinalos/ Vritet me breshëri plumbash nipi i El Chapos
Next articleNainggolan gjen ekipin e ri, kalon te rivalët e Interit