Home Bota Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.5 shkund këtë shtet, ja ku...

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.5 shkund këtë shtet, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 6.5 goditi provincën e Jujuy, në skajin veriperëndimor të Argjentinës, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra e tërmetit ndodhet 73 kilometra në veriperëndim të qytetit të San Antonio de los Cobres dhe thellësia fokale vlerësohet në 194 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale.

Çfarë po ndodh me tokën? Një tërmet i fuqishëm

Previous articlePolonia pa 3 lojtarë titullarë kundër Shqipërisë, rikthehet vetëm Bednarek
Next articleGazmend Oketa: PD do renditet forcë e tretë ose e katërt në zgjedhje, 14 maji mund të shënojë fundin e saj politik