Home Sport Një javë para fundit, PSG pa Neymar dhe Kimpembe ndaj Montpellier

Një javë para fundit, PSG pa Neymar dhe Kimpembe ndaj Montpellier

Për udhëtimin e fundit të sezonit në Ligue 1, këtë të shtunë në mbrëmje në Montpellier (21:00), PSG do të duhet të bëjë pa Neymar dhe Kimpembe.

Për këtë udhëtim të fundit të sezonit, të shtunën në Montpellier (21.00), trajneri i PSG-së, Mauricio Pochettino, ka dy mungesa shtesë, Neymar dhe Kimpembe janë pezulluar. Mungesat e tjera janë të zakonshme: Kurzawa dhe Dagba, që nuk janë më në planet e stafit, Paredes (pubalgia) dhe Draxler (menisku), për të dy sezoni ka përfunduar.
Icardi (dëmtim në kofshë) dhe Diallo (aduktor i majtë) përfundojnë programin e tyre të rikuperimit. Për këtë takim të parafundit të vitit financiar 2021-2022, Donnarumma duhet të vendoset në portë dhe Ramos të zëvendësojë Kimpembe, së bashku me Marquinhos në mbrojtjen qendrore. Në mungesë të Neymar, Di Maria duhet të shoqërojë Messin dhe Mbappé në një ekip që mund të rreshtohet me skemën 3-4-3.