Home Aktualitet Një humbje shumë e madhe! Përparim Kabo jep lajmin e trishtë: Shuhet...

Një humbje shumë e madhe! Përparim Kabo jep lajmin e trishtë: Shuhet aktorja e njohur shqiptare

 

 

Aktorja e njohur Edi Luarasi është ndarë nga jeta këtë të premte.

Lajmin e ka dhënë Profesori Përparim Kabo përmes një postimi në Faceook.

“Një lajm i trisht, u fik Edi Luarasi…pushoi zemra e një gruaje fisnike, e një mirditoreje trime që i beri ball diktaturës duke mbajtur familjen dhe nderin e saj…Artistja sfidante e “Njollave te Murme”…ajo që u perndoq nga teatri dhe punoi si rrobaqepse por u rikthye me “Kthimin e Damës Plakë”…Arti ynë kombëtar humbet kështu një figurë të spikatur, pyllit të mirësisë ju rrëzua edhe një dru i bukur njerezor…Edi e dashur…ishe dhe do mbetesh model, ike dhe na le një brengë të madhe…Nga sot qielli do ketë më shumë art, më shumë dinjitet dhe më shumë dritë…Lamtumirë fisnike…
Panetoni të pret Mihali të pret….
pkabo 3 dhjetor 2021”, shkruan Kabo.