Home Kosova Një ditë para votimit të qeverisë së re, LDK-ja zbulon emrat e...

Një ditë para votimit të qeverisë së re, LDK-ja zbulon emrat e ministrave të ardhshëm

Një ditë para seancës ku pritet votimi i qeverisë së re, Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë publike emrat e ministrave të ardhshëm.

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, pas mbledhjes së kryesisë ka thënë se kanë bërë përgatitjet për seancën e nesërme. Ndërsa, i mandatuari Avduallah Hoti ka treguar se kush do të jetë në kabinetin e tij qeveritar, bëri të ditur “Telegrafi”.

Driton Selmanaj, zëvendëskryeministër

Hykemte Bajrami – Ministrinë e Financave

Anton Quni – Ministrinë e Mbrojtjes

Vlora Dumoshi – Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve

Agim Veliu – Ministrinë e Punëve të Brendshme

Arban Abrashi – Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit

Armend Zemaj – Ministrinë e Shëndetësisë

Besian Mustafa – Ministrinë e Bujqësisë