Home Kronika Ngriti “strofkullën” e grupeve kriminale në Shijak/ Çfarë deklaroi para gjykatësve 46-vjeçari,...

Ngriti “strofkullën” e grupeve kriminale në Shijak/ Çfarë deklaroi para gjykatësve 46-vjeçari, i vëllai ende në arrati

Është dhëna masa e sigurisë “Arrest me burg”  për Fredi Krasniqin, personi i cili u arrestua gjatë operacionit në Shijak ku u zbuluan një “shtëpi bari” dhe arsenal armësh.

Kujtojmë që kërkim është shpallur, Selman Krasniqi, vëllai i tjetër, i cili sipas sistemit TIMS ndodhet në Itali. Mësohet se 46-vjeçari ka deklaruar para trupit gjykues se arsyet kanë qenë ekonomike pasi ishte i sëmurë dhe duhet të kurohej jashtë vendit.

Ndërsa mbi arsenalin e armëve të gjetura në banesë në një mur dysh, ai ka deklaruar se janë marrë që në vitin 1997 dhe nuk janë përdorur nga asnjë grup kriminal.

Previous articleÇfarë po paralajmëron Rusia? Perëndimi dërgon tanke në Ukrainë, Moska: SHBA e NATO palë në konflikt. Po përfshihen drejtpërdrejtë në luftë dhe…
Next articleNën ndikimin e hënës së re, astrologia e njohur tregon si do mbyllet muaji Janar!