Home Bota Ngjarje horror, vriten 10 persona në park, zbardhen dyshimet e para

Ngjarje horror, vriten 10 persona në park, zbardhen dyshimet e para

Një ngjajre e rëndë ka ndodhur në Kaliforni, SHBA ku ka pasur të shtëna me armë në Monterey Park, ku qindra qytetarë ishin mbledhur për të festuar Vitin e Ri Kinez.

Në mes të turmës disa persona kanë nisur të qëllojnë me breshëri plumbash, duke shkaktuar 10 viktima si dhe 16 të plagosur, disa në gjendje kritike për jetën.

Mediat e huaja shkruajnë se nuk dihen më shumë detaje rreth ngjarjes por të shtënat kanë ndodhur në ose afër një festivali për Vitin e Ri Kinez, dhe zona është shtëpia e bizneseve të shumta aziatike.

Previous articleErzeni “permbyt” Kukësin, shijakasit marrin tre pikë në transfertë
Next articleDënimi me vdekje i atentatorit komunist durrsak