Home Sport Nga turpërimi i Brazilit e tek Koreja e Veriut, 10 rezultatet më...

Nga turpërimi i Brazilit e tek Koreja e Veriut, 10 rezultatet më të thella në historinë e Botërorit

Nëse flasim mbi Botërorin dhe goleadat, na kujtohet pa diskutim viti 2014, i cili përveç triumfit të Gjermanisë shënoi një nga rezultatet më të thellë në dekadën e fundit, atë ndaj “Seleçaos”, e përfunduar me shifrat 1-7. Historia na pasqyron të tjera kombëtare që e kanë tundur më shumë portën mike në kompeticionin në fjalë.

Në listë nuk mungon as Kristiano Ronaldo me Portugalinë e tij në 2010-ën ndaj Koresë së Veriut, 7-0.

Mund të tingëllojë e çuditshme, por Hungaria mbanë “kurorën” jo vetëm për vendin e parë në aspektin e fitoreve më të thella në historinë e Kupës së Botës e finalizuar në 1982 ndaj El Salvadorit e mbyllur 10-1.

Previous articleErion Braçe shpërthen ndaj kritikëve: Nuk jam politikan i shitur tek Berisha dhe që tradhëton nga dera e shtepisë në derë të partisë
Next articleVIDEO LAJM: “Ja të pozoj, a të pëlqen?” Video e Ilir Metës që po bëhet virale