Home Rajoni Nga ShBA-ja ushtrisë Serbe i mbërrijnë 66 Humvee

Nga ShBA-ja ushtrisë Serbe i mbërrijnë 66 Humvee

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) i kanë dorëzuar 66 Humvee Ushtrisë së Serbisë. Kjo dërgesë madje thuhet të jetë thjesht e para mes 118 mjetesh që janë porositur./N1

Në kanalin zyrtar të Ambasadës së ShBA-ve në Serbi në Instagram, thuhen këto fjalë: “Këta nuk janë thjesht pajisje amerikane, ky është standardi i NATO-s…

Posedimi i këtyre pajisjeve i mundëson Serbisë që të jetë pjesë e çfarëdo misioni paqeruajtës në mbarë botën, që të reagojë shpejt, dhe po ashtu që të vendoset krah për krah me partnerët e saj.”

Previous articleBënin kontrabandë floriri në Shqipëri, agjentët francezë “zbarkojnë” në SPAK
Next articleBlinken: Ukraina ka rimarrë 50 për qind të territorit që Rusia kishte uzurpuar