Home Bota “Negocioi me Hitlerin”/ Pas përfundimit të takimit, Polonia akuzon rëndë Macron për...

“Negocioi me Hitlerin”/ Pas përfundimit të takimit, Polonia akuzon rëndë Macron për komunikimin me Putinin

Kryeministri polak Mateusz Morawiecki ka kritikuar presidentin francez për dështimin e tij për të gjetur një zgjidhje diplomatike për luftën në Ukrainë, sipas The Times.

“President Macron, sa herë keni negociuar me Putinin? Çfarë keni arritur? Keni ndaluar ndonjë nga veprimet që kanë ndodhur? “Me kriminelët nuk negociohet, me kriminelët duhet të luftosh. Askush nuk negocioi me Hitlerin,” tha Mateusz Morawiecki.

Udhëheqësi polak tha se Macron “po negocion me Hitlerin” pasi Presidenti francez po përpiqet të bindë Putinin me shpresën që t’i japë fund luftës.

SOURCEbulevard news
Previous articleBashkimi dhe pajtimi i PD, më i vështirë se Rithemelimi
Next article‘Më jepni Amir Khan’, Florian Marku sfidon ish-kampionin e botës! A do zhvillohet në ‘Air Albania’?