Home Aktualitet Në Vlorë gati për plazh, fundjava sjell “verën”/ Mësoni si do të...

Në Vlorë gati për plazh, fundjava sjell “verën”/ Mësoni si do të jetë moti për ditën e sotme

Ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, për shkak të masave ajrore të thata me origjinë veriperëndimore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellime.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim  dhe shpejtësi 1-6m/sek, përgjatë vijës bregdetare deri në 8m/sek. Valëzimi në dete i forcës nga 1-2 ballë. Temperaturat pritet të shkojnë deri në 25-26 gradë.

Previous article17 objekte të trashëgimisë prehistorike, pjesë e ekspozitës në SHBA dhe Kanada
Next article“E ndërpresim këtu lidhjen në këtë moment”/ Debat i fortë mes Luizit dhe Kiarës