Home Kulture Në nder të 80 vjetorit të lindjes së “Mjeshtrit” të madh Ermir...

Në nder të 80 vjetorit të lindjes së “Mjeshtrit” të madh Ermir Dizdari, Teatri Aleksandër Moisiu organizon një ceremoni festive

Teatri Aleksandër Moisiu Durrës, organizon një ceremoni festive në prag të ditëlindjes së 80-të të mjeshtrit të madh të muzikës Ermir Dizdari.

Në bashkëpunim me shkollën e muzikës “Jan Kukuzeli”, Qëndra Kulturore e Qytetit, Shoqata “Durrësi Autokton”, si dhe disa organizata të tjera bënë të mundur organizimin e këtij eventi special, në të cilën do të mbahet në ditën e mërkurë, ora 18:00.

 

𝗘𝗥𝗠𝗜𝗥 𝗗𝗜𝗭𝗗𝗔𝗥𝗜
“𝑀𝑗𝑒𝑠ℎ𝑡𝑒̈𝑟 𝑖 𝑀𝑎𝑑ℎ”

• Pasdite festive në nder të punës dhe veprimtarisë së jashtëzakonshme ndër vite në prag të 80 vjetorit të lindjes.

𝗘 𝗺𝗲̈𝗿𝗸𝘂𝗿𝗲̈, 𝟮𝟲 𝗽𝗿𝗶𝗹𝗹 | 𝗼𝗿𝗮 𝟭𝟴:𝟬𝟬
📍 𝗧𝗲𝗮𝘁𝗿𝗶 “𝗔𝗹𝗲𝗸𝘀𝗮𝗻𝗱𝗲̈𝗿 𝗠𝗼𝗶𝘀𝗶𝘂”

𝘏𝘺𝘳𝘫𝘢 𝘦̈𝘴𝘩𝘵𝘦̈ 𝘮𝘦 𝘧𝘵𝘦𝘴𝘢, 𝘱𝘫𝘦𝘴𝘦̈𝘳𝘪𝘴𝘩𝘵 𝘦 𝘭𝘪𝘳𝘦̈.

Previous articleAlibeaj në Tepelenë: Ramë nga qeveria në 2013 për shkak të korrupsionit në PD! Partinë e pastruam nga Berisha, s’bëhet politikë me non grata
Next articleRama apel të rinjve: Rritëm ndjeshëm pagat për ushtarakët, bëhuni pjesë e FA-së