Home Kronika Në kërkim pronari i clubit në Fier/ Mbanin peng vajzën duke e...

Në kërkim pronari i clubit në Fier/ Mbanin peng vajzën duke e kthyer në punonjëse seksi, prangosen 3 tutorët

Mbajtja peng e një vajze nga Patosi dhe shfrytëzimi i saj si prostitutë në qytetin e Fierit, ka çuar në pranga tre persona. Ndërsa një i katër që konsiderohet nga policia si kryesori, është shpallur në kërkim, dhe po bëhen përpjekje për arrestimin e tij.

Mes personave të arrestuar për “Shfrytëzim Prostitucioni, “Mbajtja e lokaleve për prostitucion” dhe “Heqja e Paligjshme e Lirisë”, rezulton të jetë Pranvera Isufaj, Aleksandra Toska dhe e mitura A.D.

Burime e policisë së Fierit, thanë për “Ora News” se në kërkim për tre akuzat e mësipërme është shpallur dhe Arbër Mehmeti, person ky me precedentë të mëparshëm penalë dhe njëherësh pronar i Clab “Cassablanca” në Fier.

Rezulton se në 2013, Arbër Mehmeti shpall në kërkim pasi së bashku me Shpëtim Kandën, në vendin e quajtur “Transport Patos”, tentuan të vrasin me armë zjarri, dy të rinjtë E.S dhe E.S, 21 vjeç.

Previous articleMahniten ekspertët/ Lagja e ndërtuar 120 vjet më parë në Turqi, e paprekur nga tërmetet
Next articleBehgjet Pacolli: Me marrëveshjen e 27 shkurtit, Kosova merr vizat, anëtarësimin në KE dhe ndonjë njohje nga vendet e BE-së