Home Politike Ndodh në PD! Kandidon në primare por nuk e gjen emrin në...

Ndodh në PD! Kandidon në primare por nuk e gjen emrin në listë, Merkoçi hedh akuza të forta

Fatmir Merkoçi nuk e gjeti emrin e tij në listë e PD-së, ndonëse ishte një kandidat për primaret në Bashkinë e Tiranës. Kjo sipas tij është bërë edhe me qëllim nga njerëz që i quan të “paguar nga Soros”.

“Nëse unë marr bashkinë rrëzohet edhe Rama. Ka element të Sorosit brenda partisë, financohen nga Soro, komunizmin e kam luftuar me gjënë time, nuk kam asnjë financim përveç atyre të miat. Ngre kauza që janë bërë kauza për të gjithë shqiptarët, nëse demokratët do të më votojnë e kanë të sigurt fitoren në Bashkinë e Tiranës”, tha Merkoçi.

Previous articleTronditet ky shtet nga shpërthimi i vullkanit më të lartë në vend (VIDEO)
Next articleKurti i hedh fajin prokurorisë dhe gjykatave për vrasjen e grave