Home Kronika Ndërtim pa leje dhe zaptim i hapësirave publike në Kepin e Rodonit,...

Ndërtim pa leje dhe zaptim i hapësirave publike në Kepin e Rodonit, rrestohen 5 shtetas

Vijon puna për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e zënies së hapësirave publike dhe ndërtimeve të paligjshme.

Vihet në pranga administratori i një kompleksi dhe 4 shtetas të tjerë.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës, në bashkëpunim me Stacionin e Policisë Manzë, në vijim të punës për kontrollin e territorit, për zënien e hapësirave publike dhe goditjen e rasteve të ndërtimeve të paligjshme, kanë evidentuar një rast flagrant tek “Kepi i Rodonit”.

Është arrestuar në flagrancë shtetasi S. A., 43 vjeç, banues në Ishëm, Durrës, administrator i një kompleksi në “Kepin e Rodonit”, Durrës, për veprat penale “Ndërtim i paligjshëm” dhe “Pushtimi i tokës”, pasi është konstatuar duke ndërtuar dhe zaptuar hapësirën publike në pjesën e rërës buzë detit, pa lejen e organeve kompetente.

Gjithashtu u bë arrestimi në flagrancë edhe
i shtetasve:

E. L., 21 vjeç; Xh. B., 27 vjeç, banues më Ishëm, Durrës; F. D., 43 vjeç, banues në Lushnjë dhe F. M., 23 vjeç, banues në Manzë, për vepren penale “Dhënie ndihmë për ndërtim të paligjshëm”, pasi ishin duke kryer punime të ndryshme në ambientet e këtij kompleksi.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

SOURCEbulevard news
Previous articleMinistri Peleshi në Letoni, takon homologun e tij: Do të vijojmë kontributin në misionin e NATO-s në veri të Evropës
Next articleRamsesi II: Ndërtuesi i madh dhe faraoni i diskutueshëm i Egjiptit të Lashtë