Home Sport Ndërron jetë prezantuesi legjendar i sportit Dickie Davies

Ndërron jetë prezantuesi legjendar i sportit Dickie Davies

Prezantuesi legjendar i World of Sport, Dickie Davies ka ndërruar jetë.

Lajmi u bë i ditur nga ish-kolegu Jim Rosenthal, i cili postoi në rrjetet sociale një mesazh prekës.

“Me pikëllim të madh njoftojmë se Dickie Davies ndërroi jetë këtë mëngjes. Krenar për 20 vitet e tij të botës së sportit, 3 lojëra olimpike dhe një karrierë të shkëlqyer në televizion. Ai ka lënë pas një grua të dashur, dy djem të adhuruar, katër nipër e mbesa dhe dy qen”, ka shkruar Rosenthal.

Davies, nga Cheshire, gjithashtu vazhdoi të punojë për Eurosport përpara se të pësonte një problem shëndetësor në 1995. Më pas ai u shërua dhe vazhdoi të përballet me shfaqjen e tij, Heronjtë Sportivë të Dickie Davies

Previous articleAtletico Madrid regjistroi fitoren e dytë radhazi me rezultatin 1-0
Next articleShkencëtarët zbuluan: sa mund të jetojnë njerëzit?